MOORE CZECH REPUBLIC ZASTŘEŠUJE POMOC ASIJSKÝM SPOLEČNOSTEM NA EVROPSKÉM TRHU

MOORE CZECH REPUBLIC ZASTŘEŠUJE POMOC ASIJSKÝM SPOLEČNOSTEM NA EVROPSKÉM TRHU

 

Úlohou nově vytvořeného útvaru EU-Asia Desk je poskytování pomoci a poradenství u obchodních aktivit asijských společností na evropském trhu. V roce 2022 bude nový útvar pomáhat v obchodních aktivitách desítkám evropských společností s vlastníky z Číny, Japonska a Jižní Korey.

Tuzemské oddělení EU-Asia Desk podporuje lokální obchodní aktivity mezi subjekty z Evropy a zeměmi Dálného východu východu. Soustředí se na široké spektrum aktivit od překladatelství až po řízení projektů s cílem minimalizovat rizika spojená s kulturními rozdíly, zprostředkovává služby vedení účetnictví, daňové a právní poradenství nebo audit, ale také zajišťuje marketingové aktivity a byznys development. „Centrála Moore Czech Republic v Praze se na začátku roku stala stěžejním kontaktním místem pro členy poradenské sítě Moore Global, kteří zprostředkovávají obchodní aktivity pro klienty z asijských zemí. Naše společnost tak pomůže přitáhnout asijský kapitál do celé Evropy, což se pozitivně odrazí nejen na růstu pracovních míst, ale také to otevírá prostor pro obchodní aktivity evropských společností, včetně těch českých, se zajímavým know-how či projekty směrem do Asie,” popisuje partner skupiny Moore Czech Republic Karel Kučera.

EU-Asia Desk disponuje silným týmem rodilých expertů z Japonska, Číny a Jižní Korey. Právě tyto asijské země realizují největší investice nejen v České republice, ale v celé Evropě. „Při zajišťování těchto transakcí je zásadní expertiza rodilých mluvčích, kteří tvoří jádro našeho týmu. Díky odstranění jazykové bariéry, chápání širšího kontextu realizovaných obchodních aktivit včetně obchodních odlišností a kulturních rozdílů tak výrazně snižujeme rizika, ale i zefektivňujeme požadované služby,“ uzavírá Karel Kučera.

Více informací o aktivitách týmu EU-Asia Desk lze najít na stránkách https://www.moore-eu-asia.com/.