Tiskové zprávy

Komunita českého esportu bude mít za pět let půl milionu osob, v Německu už jde o plnohodnotný sport

Počet českých hráčů věnujících se soutěžnímu hraní videoher dosahuje podle poradenské společnosti Moore Czech Republic úrovně zhruba 350 tisíc. Množství hráčů se celosvětově zvyšuje o 10 až 12 % ročně, Česko by jich tak tímto tempem mohlo mít za pět let 550 až 600 tisíc. Objem peněz v tomto odvětví by zároveň mohl přesáhnout 600 milionů korun. Má tak potenciál přerůst i řadu konvenčních sportů. Například v Německu již esportové kluby získaly statut neziskových organizací, u nás podporuje rozvoj esportu například svaz Czech Electronic Sport Association (CESA).

Pandemie posílila nutnost připravit úředníky na práci z domova. Vybavení, zabezpečení a proškolení přijde na desítky miliard

Ve státní správě, podobně jako mezi soukromými firmami, upozornila koronavirová pandemie na nutnost zvládat práci na dálku. To obnáší nejen hardwarové vybavení úředníků, ale i softwarové zabezpečení, protože kvůli distanční práci se stávají zařízení náchylnější ke kybernetickým útoků. Náklady na nákup nové techniky, zabezpečení a školení zaměstnanců by se podle poradenské společnosti Moore Czech Republic mohly vyšplhat až na desítky miliard korun. ICT unie, která stojí mimo jiné za iniciativou 202020, navíc upozorňuje, že zavedení konceptu virtuálního úřadu bude trvat několik let.

Hromadný home office přinesl firmám až třetinové snížení produktivity, problémem je i kyberbezpečnost

Dlouhodobé přesunutí všech pracovníků na home office přineslo některým českým podnikům nižší výkonnost. Během prvního měsíce se produktivita pracovníků snížila v průměru o 10 %, po dvou měsících práce z domova ale pokles dosáhl přibližně 30 %. Vyplývá to z interní analýzy poradenské společnosti Moore Czech Republic mezi jejími klienty.

MOORE VSTUPUJE DO ČR

BDO Advisory se připojila k mezinárodní síti Moore Global
Společnost BDO Advisory se s účinností od 1. ledna 2020 připojila k Moore Global, jedné z předních světových auditorských a poradenských sítí. Společnost nyní bude veškeré své aktivity provozovat pod značkou sítě Moore, a to pod jménem Moore Czech Republic.

  • 1
  • Showing results 1 to 6 of 6