Tiskové zprávy

Bezbariérovost splňuje asi jen desetina pražských sportovišť, pomoci zlepšit situaci má nový plán rozvoje sportu

Přestože by dle vlastního dotazníkového šetření mělo být bezbariérové asi každé třetí pražské sportoviště, realita je zcela jiná. Tento požadavek splňuje jen zhruba každé desáté sportovní zařízení. Vyplývá to z analýzy, kterou si hl. m. Praha nechalo vypracovat od poradenské společnosti Moore Czech Republic a se kterou spolupracovalo na novém plánu rozvoje sportu a sportovišť v Praze. Ten si mimo jiné klade za cíl zvýšit přístupnost sportovišť handicapovaným, a to zejména výstavbou nových zařízení. Za tímto účelem fungovaly odborné pracovní skupiny, kterých se účastnily i organizace zastřešující handicapované sportovce.

Skupina Moore Czech Republic posiluje auditní služby, zaměřuje se i na speciální IT audit

Poradenská a auditorská skupina Moore Czech Republic rozšiřuje pole působnosti svých auditních služeb. Nově převzala brněnskou společnost Audit – Daně, jejíž odborníky na neziskový sektor a veřejnou správu začlenila do svého týmu Moore Audit CZ. Mezi služby této společnosti patří i komplexní due diligence a nově také IT audit. V jeho rámci bude vyhodnocovat stav ICT technologií firem po technické i bezpečnostní stránce a případně navrhovat jeho optimalizaci.

Nová petice chce zařadit esport na úroveň klasických sportů, inspiraci našla v Německu

V České republice vznikla nová iniciativa s cílem zrovnoprávnit esport s ostatními sporty, kterou představuje petice adresována české vládě a Národní sportovní agentuře. Vytvořil ji svaz hráčů, týmů a organizátorů elektronických sportů Czech Electronic Sport Association (CESA). Podle něj by se měl esport díky své celosvětově stoupající oblibě zařadit mezi oficiální volnočasové aktivity prospěšné jak z duševního, tak i fyzického hlediska. Esportové kluby a organizace by tak měly mít nárok na státní podporu, stejně jako je tomu v jiných sportech. Například v Německu již esport patří mezi běžná sportovní odvětví

Skupina Moore Czech Republic se rozrůstá o unikátní koncept divize Moore Technology CZ

V rámci poradenské a auditorské skupiny Moore Czech Republic vznikla nová společnost Moore Technology CZ, která se specializuje na inovativní technologie, vývoj a provoz aplikací či outsourcing IT. Společnost bude sloužit jako platforma pro zastřešení veškerých technologických aktivit skupiny, které zahrnují jak poskytování konvenčních IT služeb, tak i vývoj velmi progresivních produktů, zejména v oblasti umělé inteligence.

Na trh účetního a daňového poradenství vstupuje nový silný hráč: Moore Accounting CZ se vidí v TOP 5

V rámci poradenské a auditorské skupiny Moore Czech Republic vznikla nová společnost Moore Accounting CZ, která se specializuje na účetní a daňové poradenství. Její tým zčásti tvoří interní zaměstnanci skupiny
a postupně jej doplní pracovníci získaní budoucími akvizicemi. První takt získanou společností je účetní společnost Escape Consult. Cílem Moore Accounting CZ je stát se do tří let jednou z pěti největších účetních firem v České republice z hlediska počtu pracovníků a obratu. Plánuje se také stát jedničkou v digitalizaci a robotizaci účetnictví.

Moore Czech Republic rozšiřuje své služby. Vzniká Moore Legal CZ

Advokátní kancelář Kubica, Zajíc a partneři se mění v Moore Legal CZ, a začleňuje se tak do poradenské a auditorské skupiny Moore Czech Republic. Moore Legal CZ tvoří 18 advokátů a právníků s dlouholetou praxí, kteří se specializují na obchodní právo, fúze a akvizice či reorganizace. Zastoupení nové advokátní kanceláře bude fungovat v Praze a Ostravě. Díky zapojení do globální sítě dokáže Moore Legal CZ nabídnout svým klientům právní podporu na mezinárodní úrovni. Moore Legal CZ se bude nad rámec své dosavadní specializace profilovat také na poli IT práva, kybernetické bezpečnosti a ochrany osobních údajů.

Komunita českého esportu bude mít za pět let půl milionu osob, v Německu už jde o plnohodnotný sport

Počet českých hráčů věnujících se soutěžnímu hraní videoher dosahuje podle poradenské společnosti Moore Czech Republic úrovně zhruba 350 tisíc. Množství hráčů se celosvětově zvyšuje o 10 až 12 % ročně, Česko by jich tak tímto tempem mohlo mít za pět let 550 až 600 tisíc. Objem peněz v tomto odvětví by zároveň mohl přesáhnout 600 milionů korun. Má tak potenciál přerůst i řadu konvenčních sportů. Například v Německu již esportové kluby získaly statut neziskových organizací, u nás podporuje rozvoj esportu například svaz Czech Electronic Sport Association (CESA).

Pandemie posílila nutnost připravit úředníky na práci z domova. Vybavení, zabezpečení a proškolení přijde na desítky miliard

Ve státní správě, podobně jako mezi soukromými firmami, upozornila koronavirová pandemie na nutnost zvládat práci na dálku. To obnáší nejen hardwarové vybavení úředníků, ale i softwarové zabezpečení, protože kvůli distanční práci se stávají zařízení náchylnější ke kybernetickým útoků. Náklady na nákup nové techniky, zabezpečení a školení zaměstnanců by se podle poradenské společnosti Moore Czech Republic mohly vyšplhat až na desítky miliard korun. ICT unie, která stojí mimo jiné za iniciativou 202020, navíc upozorňuje, že zavedení konceptu virtuálního úřadu bude trvat několik let.

Hromadný home office přinesl firmám až třetinové snížení produktivity, problémem je i kyberbezpečnost

Dlouhodobé přesunutí všech pracovníků na home office přineslo některým českým podnikům nižší výkonnost. Během prvního měsíce se produktivita pracovníků snížila v průměru o 10 %, po dvou měsících práce z domova ale pokles dosáhl přibližně 30 %. Vyplývá to z interní analýzy poradenské společnosti Moore Czech Republic mezi jejími klienty.
  • 1
  • 2
  • Showing results 1 to 10 of 13