Technologická společnost Servodata ze skupiny Moore Czech Republic se připravuje na vstup investora, rumunský IT lídr Bittnet má získat 35% podíl

Roman Macháček

Cílem obou společností je posílení tržní pozice v regionu střední a východní Evropy, ale také meziroční růst obratu alespoň o 20 %. Servodata i Bittnet se zaměřují zejména na vývoj a implementaci technologické infrastruktury, IT poradenství či kyberbezpečnost.

Plánovaný strategický vstup do české společnosti Servodata bude pro rumunskou skupinu Bittnet zároveň první přeshraniční transakcí. Vzájemná spolupráce technologických firem by měla pomoci vybudovat silného hráče v regionu a také zrychlit růst obou subjektů. „Skupina Bittnet má silnou vizi evropské expanze, která je nám blízká. Věříme, že spojení našich dvou entit urychlí plánované aktivity v oblastech, jako je kybernetická bezpečnost, robotické zpracování dat a využívání umělé inteligence. Spojení zároveň rozšíří naši geografickou přítomnost,“ uvádí Petr Kymlička, partner skupiny Moore Czech Republic, které ve společnosti Servodata zůstane 65% podíl.

Skupina Bittnet se zaměřuje na oblasti IT řešení a IT školení v Rumunsku i v zahraničí. Patří do ní společnosti specializující se na poskytování transformačních tréninkových a poradenských programů, integraci cloudových řešení nebo na kybernetickou bezpečnost. „Jsme nadšeni, že můžeme splnit slib, který jsme loni dali našim akcionářům, že rozšíříme aktivitu skupiny Bittnet Group v celém regionu střední a východní Evropy. Získání 35% podílu ve společnosti Servodata, společnosti s třicetiletou historií a přítomností na dvou důležitých trzích, v České republice a na Slovensku, představuje novou etapu našeho vývoje. Společně s Moore Czech Republic sdílíme stejnou vizi o potenciálu v regionu a plánujeme urychlit růst Servodata. Budeme spolupracovat na vybudování regionálně relevantní IT skupiny, která bude schopna reagovat na zvýšenou poptávku po IT službách v celém regionu střední a východní Evropy,“ říká Mihai Logofatu, spoluzakladatel Bittnet Group.

Mezi klíčové oblasti zaměření skupiny Servodata patří návrh, implementace a podpora technologické infrastruktury, IT poradenství a podpůrné služby, včetně komplexního outsourcingu IT služeb. V oblasti vývoje se skupina zaměřuje především na řešení obchodních procesů a portálových řešení. V poslední době společnost významně investovala v oblasti kybernetické bezpečnosti. Díky transakci plánují skupiny Bittnet a Moore Czech Republic meziročně navýšit obrat minimálně o 20 %